Německá piva

Albrecht Weizen 12 

Svrchně kvašené pšeničné pivo, v jehož sypání byl více než z 60% využit pšeničný slad. Piva typu Weizen se vyznačují svým výrazným ovocným (banány) a kořeněným (hřebíček, vanilka) aroma i chutí způsobenou použitím speciálního kmene kvasinek. Ty při kvašení za vyšších teplot (18-22°C) produkují aromatické estery a další látky, díky kterým pivo získává svůj specifický charakter. Pšeničná piva jsou více přirozeně nasycena oxidem uhličitým, a představují tak i svěží nápoj do horkých letních dní.
Autor receptu: Pavel Palouš Styl: Weizen Zákonná kategorie: Světlé svrchně kvašený pšeničné pivo
Slad: pšeničný světlý, český světlý, mnichovský Chmel: Hallertauer Hersbrucker
EPM: 12%. Obsah alkoholu: 5,0%obj. IBU: 14

Dostupnost: nárazově (momentálně nedostupný)

Albrecht Weizen čokoládový 12 

Svrchně kvašené pšeničné pivo, v jehož sypání byl více než z 70% využit pšeničný slad. Toto pivo se vyznačuje svým výrazným ovocným (banány, meruňky) a čokoládovým aroma i chutí způsobenou použitím speciálního kmene kvasinek. Dalším specifikem pšeničných piv je minimální chmelení, díky němuž vyvstane speciální charakter kvasnic. Pšeničná piva jsou více přirozeně nasycená oxidem uhličitým a mají tak mírnou kyselost.
Autor receptu: Pavel Palouš Styl: Weizen Zákonná kategorie: Polotmavé svrchně kvašené pšeničné pivo
Slad: pšeničný světlý, český světlý, mnichovský, čokoládový Chmel: Hallertauer Hersbrucker
EPM: 12%. Obsah alkoholu: 5,0%obj. IBU: 14 EBC: 26

Dostupnost: momentálně nedostupný

12 ALT BIER

Alt Bier je polotmavé pivo podle staré germánské ​​receptury. Ve vůni jsou dominantní karamelové slady a kvasné estery (květinová vůně), v chuti je pivo chlebnaté, karamelovo čokoládové, lehce dřevité a květinové. Hořkost je spíš nízká, jak je pro styl typické. Jedná se o svrchně kvašené pivo ležené při nízkých teplotách.

Autor receptu:Pavel Palouš Styl: Alt bier Zákonná kategorie:polotmavý svrchně kvašený ležák Slad: český světlý, mnichovský, karamelový, pšeničný a čokoládový slad Chmel: Spalt select  EPM: 12% Obsah alkoholu: 5,2% IBU: 32 EBC: 38

Dostupnost: celoročně

 

Albrecht Märzen 14

Märzen se tradičně vařil v německých zemích v březnu jako poslední várka spodně kvašeného piva před dlouhým letním obdobím. Pomalu zrálo v ležáckém sklepě až do slavností podzimu – Oktoberfestu. V dnešní době už pivovarníci nejsou závislí na počasí, proto Vám můžeme Märzen nabídnout jako velikonoční speciál. Pivo je tvořeno unikátní kombinací sladů a chmelů tak, že má nezvyklé, výrazné tělo, menší hořkost než český ležák a zajímavou chuť danou německou odrůdou chmele Spalt Select. Pomalé a chladné zrání mu dává opravdu nebývalou jemnost, čistotu a harmonii v chuti – kdo ho okusí, ten ho neopustí​. Tento speciál má nádhernou, nebývale světle jantarovou barvu.

Autor receptu: Jiří Strnad, Pavel Palouš Styl: Märzen Zákonná kategorie: světlé spodně kvašené speciální pivo Slad: český světlý, vídeňský, mnichovský Chmel: Spalt Select EPM: 14% Obsah alkoholu: 5,2% IBU: 32 EBC: 19

Dostupnost: Velikonoční speciál = 1x ročně (vždy 2-3 týdny před Velikonocemi, dostupný do vyprodání)

 

American Wheat 13

​V tomto pšeničném pivě, které je chmelené americkými aromatickými chmely se spojuje svěží kyselost pšeničného sladu s citrusovým aroma a vysokou hořkostí použitých chmelů. Je to takový letní silák – než vám začne lézt do hlavy, budete mít pocit, že pijete fresh limonádu. 

Autor receptu: Pavel Palouš Styl: American Wheat (weizen) Zákonná kategorie: světlé svrchně kvašené speciální pivo Slad: český světlý,pšeničný, CaraWheat Chmel: Amarilo, Cascade, Citra EPM: 13% Obsah alkoholu: 5,0% IBU: 28 EBC: 12

Dostupnost: V létě

 

 

 

 

 

 

 

 

Share This