Sezónní piva

Ke speciálním příležitostem, určitým událostem, anebo prostě jenom tak bude naše nabídka doplněna sezónně vařenými pivy, která se zde budou postupně objevovat. Zaměříme se zde zejména na speciální a méně obvyklá piva napříč pivními styly.

Albrecht 12 – Valdštejnský speciál

Speciálně na Valdštejnské slavnosti jsme navařili tuto málo prokvašenou, tradiční českou 12ku. Přes svůj původní extrakt přes 12 EPM obsahuje pouhých 4,1% alkoholu a o to výraznější tělo. Chmelení zůstalo stejné jako u naší tradiční 12ky, jen díky výraznému tělu méně vyznívá. Toto pivo bylo vařeno pouze na tyto slavnosti a nebude v běžné distribuci pivovaru. Opět se jedná o pivo pouze z Plzeňského sladu a chmelené jen Žateckým poloraným červeňákem, tedy největší česká klasika, tak jak jí máme rádi.

Styl: Czech Pale Lager. Zákonná kategorie: světlý ležák, nefiltrovaný.

Slad: český světlý. Chmel: Žatecký poloraný červeňák.

EPM: 12%. Obsah alkoholu: 4,1%obj. IBU: 44.

Albrecht Märzen 14 -VELIKONOČNÍ SPECIÁL

Tento německý styl piva byl vařen jako poslední várka před dlouhým letním obdobím, toto pivo se vařilo v Březnu a pak celé teplé léto strávilo v ležáckém sklepě a pomalu zrálo tak, aby bylo optimálně připravené na slavnosti podzimu a oslavu sklizně „Octoberfest“. My jsme ho ale netradičně uvařili v Listopadu a nechali zrát do Března. Pivo je tvořeno unikátní kombinací sladů a chmelů tak, aby mělo nezvyklé výrazné tělo, menší hořkost než český ležák a zajímavou chuť danou Německou odrůdou Hallertauer Hersbrucker. Pomalé a hodně chladné zrání mu dodalo opravdu nebývalou jemnost a čistotu chuti, kdo ho okusí, tak nedovede přestat. Nádherná je i neobvyklá světle jantarová barva.

Styl: Märzen. Zákonná kategorie: světlé pivo speciální, nefiltrovaný.

Slad: český světlý, vídeňský, mnichovský. Chmel: Sládek, Hallertauer Hersbrucker.

EPM: 14,5%. Obsah alkoholu: 5,0%obj. IBU: 36.

Albrecht 10,75%

Druhým pivem v naší sezónní nabídce jsme chtěli dokázat, že „desítky“ či „výčepní piva“ jsou neprávem opomíjené v portfoliích malých pivovarů. Představujeme Vám tak poctivého Albrechta 10,75%, kde číslo za jménem naznačuje jeho neošizený extrakt původní mladiny. Od svých ležákových bratříčků ze stálé nabídky se liší nejen bohatší skladbou sypání, ale i studeným chmelením, provedeným velkou dávkou Žateckého poloraného červeňáku. Výsledkem tak je příjemně hořké pivo s plným tělem a výrazným chmelovým aroma.

Styl: Czech Pale Lager. Zákonná kategorie: světlé výčepní pivo, nefiltrované.

Slad: český světlý, mnichovský, Carapils. Chmel: Žatecký poloraný červeňák, Sládek.

EPM: 10,75 %. Obsah alkoholu: 4,0%obj. IBU: 30.

Albrecht Sum Ale

Osvěžující svrchně kvašené pivo Albrecht Sum Ale je prvním kouskem v naší sezónní nabídce. Jedná se o velice lehké pivo s EPM pouhých 8% a nízkým obsahem alkoholu (3,0%obj). Pivo představuje ideální nápoj do horkých letních dní nejen na zahrádkách vašich oblíbených pivnic, ale i pro turisty či cyklisty. Stylově pivo spadá do skupiny amerických světlých ale a při jeho chmelení jsme tedy nešetřili odrůdami chmele ze země za oceánem. Pro udržení pitelnosti piva a také pro jeho nižší sílu jsme však většinu chmele použili až v závěru chmelovaru a na studené chmelení pro dosažení výrazného aroma s celkovým nižším IBU. Název piva „Sum Ale“ odkazuje nejen na horké léto („summer“), ale i na americký chmel Summit, který byl jako jediný použitý pro hořké chmelení.

Styl: American Pale Ale. Zákonná kategorie: světlé svrchně kvašené výčepní pivo, nefiltrované.

Slad: český světlý, Carapils. Chmel: Cascade, Citra, Summit.

EPM: 8%. Obsah alkoholu: 3,0%obj. IBU: 30.

Share This