SaazAle.cz_14_2017_N1

tomikJe první ze série SaazAle.cz v letošním roce i když byla vařená ještě jako poslední várka loňského roku na Silvestra. Sladovým základem je plzeňský slad doplněný o velice příjemný anglický Crystal slad, který pivu dodává úžasné načervenalé tóny a do chuti přidal část medové chuti.

Na chmelení byly jak do várky, tak na studené chmelení použity chmely vyšlechtěné na nízké konstrukci CHMELAŘSKÝM INSTITUTEM v Žatci, oddělením Šlechtění chmele, který vede Ing. Vladimír Nesvadba, Ph.D. Na 20hl tohoto piva, bylo ve várce použito celkem 5,8 kg a na studené chmelení dalších 6kg chmelů N8, N2, N11 jen v sušené formě. Výsledkem je úžasná jemňoučká (až smetanová) záležitost nejvíce připomínající českou zahradu. Osobně se mi při degustaci piva vybaví z mládí dědečkovo ovocné víno s tóny višní, černého jeřábu, ostružin, malin a vlastně všeho co se na české zahradě dá najít.

Toto pivo rozhodně potěší každá ústa i mysl v letošní konečně ladovské zimě a vyplní tak závanem zahrady ponuré krátké dny a dlouhé noci. Jeho naprosto netypická příjemná hořkost, společně s komplikovaným tělem, přinese zážitek, který vás nenechá přestat popíjet.

Pavel Palouš – sládek pivovaru

Od pátku 20.1. bude možnost toto pivo ochutnat v pivovarském klubu v pivovaru a také v naší pivotéce v Liberci. V neděli 22.1. dovezeme pivo také do Ochutnávkové pivnice v Brně.

 

Share This