Pátek 12. 2. 2016 – Zámecký pivovar Frýdlant
Jedná se teprve o 2. promítání v ČR.  „98 hodin brouka“ – film o NONSTOP zdolání nejvyšších bodů všech čtrnácti českých krajů. Celkem 1.463 km a 24.300 výškových metrů na kole za 98 hodin! 

Film 98 hodin brouka je částečně hraným dokumentem, kde se ve třech rolích představí mí kamarádi, a vše je doplněné o autentické záběry, které jsem pořídil přímo během projektu Praha-Sněžka… okolo Česka. Diváci se tradičně mohou těšit na perfektní kameru, střih a produkci Petra Ňůmena Nováka, s nímž jsme takto udělali již třetí film. Tentokrát se ale jedná o zcela nový koncept, který v sobě skrývá napínavý příběh, více humoru, nadsázky a troufám si říct i umění. Jistá předpremiéra přednášky a filmu proběhla i na Mezinárodním festivalu alpinismu v Praze a vysloužila si Stüdlovu cenu za nejlepší přednášku dne,“ přibližuje Dan Polman.

Cílem projektu Praha-Sněžka… okolo Česka bylo propojit na kole a pěšky Prahu a Sněžku a zároveň stanout na nejvyšších bodech všech čtrnácti českých krajů, což se podařilo za necelých 98 hodin. Vše potřebné si Polman vezl na kole a v batohu, přičemž urazil 1463 km a překonal 24.300 výškových metrů. Akce byla spojena s charitativní sbírkou na Domeček plný koleček, tedy projekt víceúčelového bezbariérového centra organizace Sportem proti bariérám ve Staré Pace. Na tento účel půjde i část výtěžku přednášek a projekcí.

17.00 Příjezd
17.30 Večerní prohlídka pivovaru (nezrenovovaná část za svitu čelovek)
19.15 Film 98 hodin Brouka s přednáškou Dana Polmana
21.00 Kapela krásná práce

Související a zdroj fotografie: http://www.maniax.cz/cz/98-hodin-brouka.html
Zdroje: https://cs.wikipedia.org/wiki/Daniel_Polman

Share This